2016 Yılı Faaliyetlerimiz

· Kastamonu Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü ve Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü’ne ziyaretler gerçekleştirilmiş; Kastamonu Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü’nde ve Aile Mahkemesi’nde görevli sosyal hizmet uzmanları ile projeler ve işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda görüşmeler yapılmıştır.

· Merkezimiz, 10 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da Başkent Öğretmenevi’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Sayın Bakan Dr. Sema Ramazanoğlu Başkanlığında gerçekleştirilen Üniversiteler bünyesindeki Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezileri İstişare Toplantısına katılmıştır.

· Merkezimiz, 25 Şubat 2016 tarihinde “1. Hanönü Çalıştayı”na katılmıştır. Bu çalıştayda “Kadın Girişimleri ve Sivil Toplum” başlığı altında özellikle ilçede ve yerelde kadınlarımızın güçlenmesi için yapılması gerekenler ve kadın girişimcilik konularına dikkat çekilerek akademik destek sağlanmıştır.

· Merkezimiz, 16 Mart 2016 tarihinde Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıldönümü etkinliğine panelist olarak katılım sağlamıştır. Kadın öğretmen yetiştirme konusu ele alınmıştır.